دسته‌بندی نشده

بهترین راه جلوگیری از سرقت خودرو چیست؟

بهترین راه جلوگیری از سرقت خودرو چیست؟

با توجه به افزایش آمار سرقت وسایل نقلیه در سال‌های اخیر، داشتن اطلاعات و آگاهی کافی از نکات مهم پیشگیری از سرقت خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد و باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشید. در واقع برای جلوگیری از سرقت خودرو شما می‌توانید راهکارها و نکاتی را رعایت کنید تا احتمال سرقت وسیله نقلیه‌تان تا حد زیادی کاهش پیدا کند و بتوانید با خیال از ماشین خود در سطح شهر استفاده کنید و دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشید.

به همین منظور در این مطلب قصد داریم بهترین راه جلوگیری از سرقت خودرو را به شما بگوییم تا با توجه به این راهکارها بتوانید از بروز خسارت‌های مالی و جانی در این زمینه جلوگیری کنید.

همچنین برای خرید بوق ۱۰۱۱ اصل با ارسال رایگان می‌توانید به فروشگاه سایت مراجعه کنید.

 

راه های پیشگیری از سرقت خودرو

به عنوان بهترین راه‌های جلوگیری و پیشگیری از سرقت خودرو می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

قفل کردن تمام درهای خودرو

یکی از مهمترین نکات ایمنی قفل کردن تمام درهای خودرو است؛ حتی زمانی که خودرو در پارکینگ خانه شما بوده و جایش امن باشد. زمانی که تمام درهای خودرو قفل باشند، احتمال به سرقت رفتن آن تا حدی کاهش پیدا می‌کند و سارق نمی‌تواند مدت زمان زیادی را برای باز کردن قفل درب‌ها صرف کند. پس رعایت این نکته تحت هر شرایطی حیاتی و الزامی است.

 

قرار ندادن وسایل با ارزش و قیمتی داخل خودرو

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات پیشگیری از سرقت خودرو، قرار ندادن وسایل با ارزش و قیمتی در داخل ماشین است. قاعدتاً زمانی که وسایل با ارزشی را داخل ماشین خود قرار دهید به طوری که از شیشه ماشین قابل رویت باشند، توجه بیشتر سارقین را به خود جلب می‌کنید و احتمال به سرقت رفتن ماشین خود را افزایش می‌دهید. وسایل الکترونیکی مانند لپ‌تاپ و گوشی، کیف سامسونت، زیورآلات و… همگی جز وسایل قیمتی به حساب می‌آیند که نباید آنها را درون خودرو تان قرار دهید.

 

استفاده از دزدگیرهای مناسب و با کیفیت

زمانی که از دزدگیرهای با کیفیت و حساس استفاده کنید، می‌توانید متوجه احتمال سرقت خودرویتان بشوید و جلوی بروز این حادثه را بگیرید. هرچه دزدگیرها حساس‌تر باشند و به صورتی بر روی خودرو نصب شده باشند که به راحتی قابل مشاهده نباشند، به محض تلاش سارق برای باز کردن قفل درب می‌توانید صدای بلند آن را بشنوید و سریع به سمت خودروتان بروید. برخی دزدگیرها قابلیت اتصال به گوشی موبایل را دارند و شما می‌توانید تحت اپلیکیشن به صورت لحظه‌ای شرایط خودرو را در شرایط مختلف رصد کنید. در نتیجه برای جلوگیری از سرقت خودرو، حتماً از یک دزدگیر مناسب استفاده کنید.

 

پارک خودرو در مکان های مطمئن

شاید بتوانیم یک مورد از بهترین راه جلوگیری از سرقت خودرو را پارک کردن ماشین در محل مناسب در نظر بگیریم. در واقع زمانی که ماشین خود را در محل مناسبی پارک کنید، احتمال سرقت آن به شدت کاهش پیدا می‌کند. به عنوان مثال پارک کردن ماشین در پارکینگ‌های عمومی سطح شهر به نسبت بهتر از خیابان و کوچه است. همچنین اگر نتوانستید ماشین خود را در پارکینگ پارک کنید، بهتر است آن را در خیابان‌های پرتردد و شلوغ قرار دهید و به هیچ وجه به سراغ کوچه‌ها و خیابان‌های خلوت و بدون عابر نروید. به عنوان دیگر مکان‌های مناسب برای پارک خود هم می‌توانیم به جلوی درب بانک‌ها، زیر تیر چراغ برق و جلو مراکز خرید اشاره کنیم. زمانی که رفت و آمد در محل پارک خودروی شما زیاد باشد، احتمال سرقت تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

 

روش های جلوگیری از سرقت خودرو

 

عوض کردن قفل خودرو دست دوم خریداری شده

اگر یک خودرو دست دوم را خریداری کردید، حتماً باید در اولین فرصت قفل آن را تعویض کنید. حتی اگر بسیار به صاحب قبلی خودرو خریداری شده اطمینان دارید، اما باز نیاز است برای جلوگیری از هرگونه مشکل و سرقت احتمالی قفل درب خودرو را عوض کنید تا دغدغه‌ای از این بابت نداشته باشید. پس به عنوان یکی دیگر از راه‌های پیشگیری از سرقت خودرو به این مورد هم توجه کافی داشته باشید.

 

نصب کردن سوئیچ مخفی

زمانی که خودروی شما مجهز به سوئیچ مخفی باشد، یک دکمه وجود خواهد داشت و تا زمانی که آن را فشار ندهید نمی‌توانید ماشین را روشن کنید. این سوئیچ مخفی معمولا توسط باتری سازها نصب می‌شود و فقط شما از وجود آن اطلاع خواهید داشت. در نتیجه سارق هرچه سعی کند ماشین را روشن کند تا زمانی که از جای سوئیچ مخفی اطلاع نداشته باشد، نمی‌تواند این کار را انجام دهد و از سرقت منصرف خواهد شد. پس به عنوان روشی برای جلوگیری از سرقت خودرو، داشتن سوئیچ مخفی بسیار پیشنهاد می‌شود.

 

انتخاب پارکینگ‌ ها و کارواش‌ های معتبر

اگر قصد دارید ماشین خود را در یک پارکینگ عمومی پارک کنید یا از خدمات کارواش استفاده کنید، حتماً از اعتبار و امنیت این مکان‌های مورد نظرتان اطمینان کافی حاصل کنید؛ چرا که ممکن است به واسطه وجود افراد سابقه‌دار و سارقین در کمین، ماشین شما شناسایی شود و فرد سارق در اولین فرصت در شرایط مناسب آن را به سرقت ببرد. پس به این نکته هم توجه داشته باشید.

 

محصولات پیشنهادی

بوق 0709 درجه یک (1 سال گارانتی)

قیمت اصلی ۴۳,۰۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۳۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال است.

بوق 1011 معمولی (6 ماه گارانتی)

قیمت اصلی ۲۸,۰۰۰,۰۰۰ ریال بود.قیمت فعلی ۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال است.

 

 

انتخاب مرکز معتبر برای بکسل کردن خودرو

در راستای مورد قبل، اگر ماشین‌تان وسط خیابان یا جاده خراب شد و نیاز داشتید آن را بکسل کنید، حتماً از خدمات مراکز معتبر در این زمینه استفاده کنید و به افراد ناشناس و رهگذر اطمینان نکنید.

 

قبول نکردن خوراکی و نوشیدنی از افراد ناشناس

یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که در جهت پیشگیری از سرقت خودرو باید به آن توجه داشته باشید، عدم پذیرش خوراکی و نوشیدنی از افراد غریبه است. به طور کلی زمانی که پشت فرمان هستید اگر فرد غریبه‌ای بنا به هر دلیلی نوشیدنی یا خوراکی را به شما تعارف کرد هرگز آن را قبول نکنید؛ چرا که ممکن است آن فرد یک سارق باشد و بخواهد با استفاده از نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های مسموم شما را بیهوش کند و در فرصت مناسب خودروتان را به سرقت ببرد. این موضوع را جدی بگیرید!

 

پیشگیری از سرقت خودرو چگونه است؟

 

استفاده از ردیاب خودرو

در آخر به عنوان دیگر مورد بهترین روش جلوگیری از سرقت خودرو، می‌توانیم به استفاده از ردیاب اشاره کنیم که بسیار کاربردی و موثر است. در شرایطی که به تمام نکات مربوط به جلوگیری از سرقت خودرو توجه داشتید و آنها را انجام دادید اما در هر صورت خودروی‌تان به سرقت رفت، در صورتی که ردیابی بر روی ماشین‌تان نصب شده باشد، راحت‌تر می‌توانید از طریق مراجع قضایی آن را پیدا کنید. ردیاب‌های خودرو در انواع مختلفی در بازار موجود هستند که برخی از مدل‌ها مخفی می‌باشند و شما می‌توانید در بخشی از خودروتان که قابل رویت نباشد آن را نصب کنید تا سارق به راحتی نتواند آن را تشخیص دهد. در نتیجه وجود ردیاب باعث می‌شود که شرایط خودروتان قابل رصد باشد و بتوانید در سریع‌ترین زمان آن را پیدا کنید.

 

اگر خودرو به سرقت رفت چه کاری باید انجام داد؟

در آخر اگر خودروتان به سرقت رفت، باید با پلیس تماس بگیرید و گزارش سرقت ماشین خود را ثبت کنید. سپس از شما درخواست می‌شود که به اداره پلیس مراجعه کنید و شکایت‌تان را تنظیم کنید. در این شکایت شرح واقعه و اطلاعات خود را درج می‌کنید تا بعد از پیدا شدن خودرو با شما ارتباط برقرار شود. همچنین شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن پلیس من گزارش سرقت خودروتان را ثبت کنید. در نتیجه پلیس ناجا مسئولیت رسیدگی به شکایت شما و پیدا کردن ماشین را بر عهده می‌گیرد و در سریع‌ترین زمان شما را در جریان روند پرونده خواهند گذشت. توجه داشته باشید که اگر خودروی شما بیمه بدنه داشته باشد بعد از گذشت ۶۰ روز در صورتی که پلیس نتواند آن را پیدا کند، شرکت بیمه کننده موظف است هزینه خودرو دزدیده شده شما را بعد از کسر فرانشیز بیمه بدنه که معادل ۲۰ درصد از ارزش خودرو است را به شما پرداخت کند. اما در شرایطی که ماشین در طی مدت ۶۰ روز توسط پلیس ناجا پیدا شود، باید برای طی کردن مراحل ترخیص خودرو سرقتی اقدام کنید.

در مجموع حتماً به نکات ذکر شده به عنوان بهترین راه جلوگیری از سرقت خودرو توجه کافی داشته باشید و با رعایت این نکات احتمال سرقت خودروتان را کاهش دهید و دغدغه و نگرانی‌تان را در این زمینه برطرف کنید.

امیدواریم که این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد. لطفاً نظرات‌تان را در پایین این مطلب با ما به اشتراک بگذارید تا افرادی که خودروشان به سرقت رفته است بتوانند از تجربیات و دانش شما در این زمینه استفاده کنند و سریعتر مشکل‌شان را حل کنند.

همچنین برای خرید بوق ماشین اورجینال و اصل با گارانتی 1 ساله معتبر و ارسال رایگان، به فروشگاه سایت مراجعه کرده یا از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان پیش از فروش استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *